MaksatForum Kuralları

Duyurular
MODERATÖR

Alımlarımız Başlamıştır

| Bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Şimdi tam zamanı. Harekete geçin. - Paulo Coelho
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
MaksatForum Kuralları 275 gnaremoob 0
MaksatForum Kuralları
Ya bu işler ne?
Admin
  • 210
    Mesajlar
  • 135
    Konular
  • 44
    Rep Puanı
|
#1
Forum Kuralları

Selamlar, MaksatForum'da keyifli vakit geçirmenizi istiyoruz ve bunun bir parçası olarak bazı kuralları koymamız gerekiyor. Bilmenizi isteriz ki bu kurallar sizleri cezalandırmak amacıyla değil keyifli vakit geçirmenizi sağlamak için var. Bizler sizleri cezalandırmak, engellemek istemiyoruz. Umarım siz de kurallara uyarsınız ve birlikte güzel bir ortam oluştururuz.

1. Cinsel içerikli medya içeriklerini paylaşmak kesinlikle yasaktır ve bu konuda tolerans kesinlikle gösterilmeyecektir! Bu maddeyi en üste yazmam zaten bu kurala ne kadar önem verdiğimi gösterir niteliktedir. Bu kuralı ihlal edenler doğrudan sınırsız uzaklaştırılacaktır.

2. Diğer üyelere etnik kökeninden dolayı nefret söylemlerinde bulunmak hakaret etmek kesinlikle yasaktır bu konu da tolerans göstermeyeceğimiz konulardan biridir.

3. Küfür konusunda çok katı değiliz ancak mümkün olduğu kadar az kullanırsanız hoş olur, kısaltma küfürlere çok müdahale etmiyoruz ama küfür işini abartırsanız geçici olarak uzaklaştırılabilirsiniz. Bu arada kişiye yönelik küfür kesinlikle yasaktır.

4. Bir uygulamayı, oyunu tanıtmak konusunda bir sorun yok ama bunu lütfen daha çok kişi görsün diye bütün bölümlerde yapmayın, yalnızca ilgili kategorilerde özgün tanıtım konusu açın, söz silmeyeceğim :) 

5. Konuyu yanlış yerlere açtığınız taktirde konunuz taşınır ama bu yanlışı yapmakta ısrarcı olursanız sizi bir süreliğine tatile göndermek durumunda kalabiliriz. Eğer konunuza uygun bir bölüm yoksa bizimle iletişime geçin, istediğiniz bölümleri açalım.

6. Siyaset yapmanıza karışmıyoruz taraflar birbirine saygılı olduğu sürece bu konuda sorun yok ama işin içine küfür hakaret nefret söylemleri bir tarafa aşırı bağlılık gibi forumun seviyesini düşürecek eylemlerde bulunmanız halinde minimum 1 hafta uzaklaştırılacaksınız.

7. Eğer bir üyenin kuralları ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu üyeye belirtmek yerine uyulmayan kuralı bizlere bildirmeniz daha faydalı olacaktır.

8. Daha dikkat çekici olsun diye büyük harflerle başlık açma ve büyük harflerle yazı yazmak yasaktır.

9. Multi (çoklu) üyelik kesinlikle yasaktır ve tespit edildiği takdirde 2. üyelik tamamen uzaklaştırılır ve ilk hesaba da 1 hafta uzaklaştırma cezası verilir. Tekrarlanması halinde sınırsız olarak yasaklanırsınız.

10.  Din tartışmalarına girmek KESİNLİKLE YASAKTIR! Herkes inanmakta/inanmamakta özgürdür, bu konuda bu kadar sert olmamızın sebebi olası tartışmaların önüne geçmektir.

11. Bu forumda üyelerin birbirlerine karşı üstünlüğü yoktur. Bu forumda kurallara gerektiği gibi uyan herkes eşit muameleyi görür, kimsenin kimseye bir üstünlüğü yoktur. 

12. Bir yetkilinin sebepsiz yere ya da yanlışlıkla sizi uzaklaştırdığını düşünüyorsanız lütfen yeni hesap açmayınız, böyle bir durum varsa bize iletişim kısmından bildiriniz.

13. Eğer bir konu yönetim tarafından herhangi bir nedenle silindi ise konuyu yeniden açmayınız, eğer bir konunuzun sebepsiz yere ya da yanlışlıkla silindiğini düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin.

14. Flood yapmak (üst üste mesaj göndermek) yasaktır. Bir konuyu üstte tutmak için "up","güncel" gibi ifadeleri maksimum 1 kez kullanabilirsiniz. 


Keyifli forumlar 
AraHızlı Menü: